Šiais laikais plyteles galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų, raštų, tipų ir medžiagų. Šioje plytelių klasifikacijos įvairovėje kiekviena kategorija turi savo privalumų ir trūkumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, priklausomai nuo jų naudojimo paskirties. Pavyzdžiui, kai kurios sušlapusios plytelės būna labai slidžios, kas ne tiek svarbu sienoms, bet nesaugu, jei tokios bus grindys.

Pažymėtina, kad brangios plytelės gali būti privalumas, vertas sumokėtos kainos. Tinkamai suklijuotos plytelės sukuria aukštesnės klasės patalpos įvaizdį ir gali pakelti namo ar buto vertę gerokai daugiau, nei kainuoja pačios plytelės kartu su klijavimo darbais. Visa tai pakelia nuomojamo ar parduodamo būsto kainą.

Prieš apsisprendžiant, kokias plyteles pasirinkti, rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais. Jie gali patarti, atsižvelgdami į konkrečius Jūsų poreikius, patalpos pobūdį bei sienų ar grindų medžiagą.

Klijuojant plyteles svarbu paruošti paviršių, ant kurio bus klijuojama ir užtikrinti, kad visi kampai yra tiksliai statūs

Jūsų pasirinkimui – gausi plytelių įvairovė

Tradicinės keraminės plytelės – galima sakyti, tai klasika. Jos buvo, yra ir, tikėtina, dar ilgai išliks tarp visų populiariausiųjų. Keraminių plytelių gali būti daugybė skirtingų spalvų ir tekstūrų. Jas lengva valyti ir prižiūrėti; jos yra ilgaamžės, atsparios drėgmei, estetiškos išvaizdos, nelaidžios šilumai, todėl vasarą išlieka šaltos, o žiemą labai neatšąla. Trūkumai – gana trapios, ypač jei neglazūruotos, ir sąlyginai sunkios. Drėgnos būna labai slidžios.

Terakota plytelės yra labai gražios, atsparios pelėsiams ir bakterijoms, labai tvirtos ir ilgalaikės, tinkamai prižiūrimos išliks dešimtmečiais tarsi naujos. Terakota plytelės sukuria jaukumo, senovės, kaimo pojūtį. Trūkumai – reikalinga nuolatinė priežiūra ir bent kas du metus glaistymas.

Porcelianinės plytelės yra labai populiarios, panašios į keramines, tačiau tvirtesnės ir ilgiau išsilaiko nekeičiamos. Jos yra atsparios įbrėžimams ir dar labiau atsparesnės vandeniui, nes mažiau akytos. Lengva valyti, prižiūrėti, labai ilgai nenusidėvi, tad išlieka tarsi naujos. Trūkumai – yra brangesnės, sudėtingiau klijuojamos, ir šlapios būna labai slidžios.

Klinčių plytelės gaminamos iš kalcio karbonato druskos. Praktiškai visada yra gausus jų pasirinkimas iš daugybės įvairių raštų ir atspalvių. Dažnai naudojamos moderniose voniose. Tinkamai įrengtos, laikys daugelį metų. Labai tvirtos. Trūkumai – sudėtinga klijuoti, sunkios.

Natūralaus akmens masės plytelės yra ypatingai tvirtos, gražios, ilgaamžės, atsparios įbrėžimams. Trūkumai – nepigios, labai sunkios. Todėl ypač svarbu jų svoriui tinkamai paruošti grindų pagrindą, kad šios plytelės neįdubtų ir išliktų visiškai lygus grindų dangos paviršius. Trūkumai – neatsparios kai kuriems chemikalams, gali būti sudėtinga prižiūrėti, norint ilgiau išlaikyti nepakitusią išvaizdą.

Skirtingi plytelių klijai yra pritaikyti skirtingiems paviršiams ir medžiagoms

Mozaikinės plytelės – tai kategorija pagal išvaizdos stilių. Jos gali būti gaminamos iš įvairiausių medžiagų, pavyzdžiui, akmens, stiklo. Mažesnės už kitas, galimi įvairiausi raštai ir jų kombinacijos. Ilgaamžės, atsparios vandeniui, suteikia patalpai stilingos estetikos ir elegancijos. Mozaikinės plytelės yra labai universalios, pritaikomos prie bet kokio namų stiliaus, jų yra daugybė skirtingų spalvų ir tekstūrų. Pigesnės už keramiką ar marmurą. Lengva valyti ir prižiūrėti, atsparios daugumai chemikalų. Trūkumai – kadangi mozaikinės plytelės, palyginti su kitomis, yra mažos, jos yra ir šiek tiek trapesnės. Neretai skyla, numetus ant jų sunkesnių daiktų ar nuo panašaus pobūdžio smūgių. Priklausomai nuo medžiagos, iš kurios šios plytelės yra pagamintos, jos drėgnos gali būti labai slidžios

Marmurinės plytelės. Marmuras žavėjo žmones dar nuo antikos laikų, todėl nenuostabu, kad ir marmuro plytelės atrodo labai įspūdingai. Būna daug skirtingų atspalvių ir raštų, kiekviena patalpa bus unikali ir vienintelė tokia. Atsparios vandeniui. Trūkumai – sudėtingesnis klijavimas, ne tokios atsparios skilimui ir įbrėžimams, nepigios.

Stiklinės plytelės – išskirtinės išvaizdos unikalios plytelės, daugybė skirtingų stilių ir spalvų variacijų. Labai lengva prižiūrėti ir valyti, atsparios pelėsiams, vandeniui. Trūkumai –šlapios būna ypatingai slidžios, nerekomenduotina grindims. Sudėtinga klijuoti.

Kaip klijuojamos plytelės?

Plytelių klijavimas yra svarbus ir atsakingas procesas, nes netinkamai suklijuotos gali nelaikyti nė savaitės. Darbo pobūdis ir sudėtingumas priklauso nuo įvairių aplinkybių – kokioje patalpoje klijuojamos, kokiose vietose, kokios naudojimosi jomis sąlygos (drėgmė, temperatūra), plytelių rūšis, klijuojamo paviršiaus medžiaga, klijuojamos ant grindų ar ant sienų ir pan.

Skirtingi klijai yra pritaikyti skirtingiems paviršiams ir medžiagoms, t. y. , kas tinka vienu atveju, gali netikti kitu. Todėl labai svarbu klijus pasirinkti teisingai. Plytelės dažniausiai klijuojamos ant lygaus paviršiaus, todėl klijų sukibimas turi būti labai stiprus. Tačiau pasirinkus netinkamos cheminės sudėties klijus, jie gali pažeisti plyteles ar paviršių, ant kurio klijuojama. Nemažai klijų rūšių tarsi ir puikiai limpa prie keramikos, tačiau sukibimas gali būti labai trumpalaikis ir klijavimo darbai baigiasi sudužusiomis plytelėmis. Plytelių klijavimui dažniausiai naudojami epoksidiniai arba cementiniai klijai.

Plytelių klijavimo sudėtingumas priklauso nuo patalpos, vietos ir plytelių rūšies

Paviršius klijavimui turi būti lygus. Jei toks nėra arba jei pati paviršiaus medžiaga netinka klijavimui, tokį paviršių reikia gruntuoti.

Prieš klijuojant labai svarbu ne tik tinkamai paruošti patį paviršių, ant kurio bus klijuojama, bet ir užtikrinti, kad visi paviršiaus kampai yra tiksliai statūs, o pačios plytelės – lygios, nepažeistos, neišsigaubusios.

Taip pat labai svarbu įsitikinti, kad visos plytelės yra tiksliai vienodo atspalvio. Žiūrint į atskiras plyteles tai ne visada krenta į akis, bet suklijavus net mažyčiai skirtumai išryškėja išsyk. Dažnai paviršiaus ploto ir plytelių dydžio santykis būna toks, kad nenupjautomis plytelėmis neįmanoma to paviršiaus tiksliai padengti. Nes lieka tarpas, į kurį visa plytelė jau nebetelpa, todėl plyteles tenka pjauti. HireLabasBau įmonės specialistai tiksliam pjovimui naudoja specialias diskines stakles.

Suklijavus plyteles, labai svarbus kitas etapas yra glaistas. Netinkamai užglaistyti tarpai tarp plytelių yra vėlesnio jų atšokimo nuo sienų priežastis, ypač didelės drėgmės patalpose – voniose, dušinėse. Kita vertus, glaisto perteklius taip pat gali sukelti problemų, nekalbant apie estetiką, todėl šį darbą geriausia patikėti profesionalams. Prireikus, išdžiūvęs glaistas papildomai impregnuojamas specialiomis, vandeniui atspariomis medžiagomis. Pabaigus plytelių klijavimo darbus, kampuose klijuojamos juostelės, paslepiančios siūles ir sudūrimus.

Statybos ir remonto įmonės HireLabasBau įgudę plytelių klijavimo meistrai išmano įvairias plytelių klijavimo subtilybes ir turi sukaupę ilgalaikę šio darbo patirtį, užtikrinančią aukštą šio darbo kokybę.