Grindų danga ir dangos pagrindas yra labai nevienodas skirtingos paskirties patalpose, todėl grindų betonavimas ir jų dangos klojimas patikimas specialistams. Profesionali HilerLabasBau grindų betonavimo ir klojimo meistrų patirtis užtikrina, kad ateityje dėl grindų nekils jokių problemų. Tačiau amžino nėra nieko. Tad kartais būsto savininkui tenka keisti ir patalpų paskirtį, ir tuo pačiu – grindų dangą. Tokiais atvejais kokybiškai išbetonuotos lygios grindys taupo Jūsų laiką ir lėšas.

Kaip vyksta grindų betonavimas?

Grindų betonavimas yra ypač svarbus ir atsakingas darbas. Ilgaamžiškumas, universalumas, sandarumas, lygumas, izoliacinės savybės – dėl šių priežasčių betonas tapo vyraujančia medžiaga įrengiant pagrindą visų rūšių grindų dangoms. Betono sluoksnio storį ir jo klojimo būdus apsprendžia konkrečioms grindims numatytos apkrovos.

Individualiose patalpose betono sluoksnis dažniausiai būna apie 5–7 cm, garažuose storesnis, o pramoniniuose objektuose, ypatingai sandėliavimo patalpose, kuriose važinėja autokrautuvai ir sunkiasvorė technika, betono sluoksnis būna ir iki 30 cm. Kai grindys betonuojamos didelio ploto patalpose, formuojamos specialios kompensacinės siūlės, apsaugančios nuo įtrūkimų, galinčių atsirasti nenumatytose vietose dėl temperatūrinio plėtimosi.

Betonuojant grindis svarbu monolitiškumas, t. y. visos grindys turi būti išlietos vienu metu, be pertraukų

Betonuojant grindis rūsiuose arba, jei rūsio nėra, pirmajame pastato aukšte, naudojama šilumos ir drėgmės izoliacija – putplasčio plokštės bei garus izoliuojanti plėvelė. Virš jų yra tvirtinamas armuojantis metalinis tinklas. Jeigu numatyta įrengti grindų šildymą, šios paskirties vamzdeliai išvedžiojami ir tvirtinami prie armavimo tinklo. Armavimo tinklas turi būti pakeltas apie 1-2 cm virš izoliacinės plėvelės, kad būtų įlietas į betono sluoksnį, o ne atsidurtų po juo – kitaip jis neatliks armavimo funkcijos.

Grindų betonavimas garažuose, katilinėse ar dušo kabinose yra labiau specifinis, nes reikia įrengti vandens surinkimo trapus ir formuoti link jų grindų nuolydžius.

Labai svarbus reikalavimas betoninėms grindims – monolitiškumas, t. y. visos grindys turi būti išlietos vienu metu, be pertraukų. Idealiai lygus betoninių grindų paviršius – patyrusiųjų HilerLabasBau meistrų profesionalaus darbo rodiklis. Lygios betoninės grindys palengvina ir pagreitina kokybišką bet kurios grindų dangos klojimą.

Kaip vyksta grindų klojimas ir kokios yra populiariausios grindų dangos?

Grindų dangos klojimas yra baigiamasis visų apdailos darbų etapas. Grindų danga pasirenkama pagal patalpų paskirtį ir kiekvieno būsto savininko individualius poreikius bei estetinį skonį. Tai gali būti labai populiarios laminuotos grindlentės, keraminės plytelės, linoleumas, parketas arba kamštinė danga – šiais laikais grindų pasiūlos asortimentas yra gausus. Svarbu žinoti grindų dangų technines charakteristikas, kad po dviejų ar trijų metų netektų viską daryti naujai dėl nusidėvėjimo.

Grindų dangos klojimas yra baigiamasis visų apdailos darbų etapas

Laminuotos grindlentės labiausiai tinka sausoms gyvenamosioms patalpoms – jos ekologiškos, ganėtinai tvirtos ir atsparios smūgiams, neimlios dėmėms, lengvai prižiūrimos. Tai nesunkiai ir greitai sumontuojama ir ne itin brangi grindų danga. Tačiau pasirinkti laminuotų grindlenčių rūšį būtina ne tik pagal jų išvaizdą, bet ir pagal atsparumo klasę. Kaip ir daugeliu panašių atvejų, čia galioja ta pati taisyklė – intensyviai naudojamų patalpų įrengimui nepirkti pigiausių medžiagų.

Kaip pasirinkti grindų laminatą pagal naudojimo atsparumą ir paskirtį?

 

Klasė Patalpos
21Neintensyviai naudojamos gyvenamosios (miegamasis, drabužinė)
22Vidutiniškai intensyviai naudojamos gyvenamosios (svetainė, vaikų kambarys)
23Intensyviai naudojamos gyvenamosios (prieškambaris, valgomasis)
32Visuomeninės (biuras)
33Visuomeninės (parduotuvė)

 

Prieš klojant laminuotą grindų dangą, po ja tiesiama putų polietileno plėvelė ir kelių milimetrų storio garsą izoliuojantis sluoksnis. Galutinei apdailai pagal sienas virš laminato tvirtinamos suderintų spalvų grindjuostės.

Prieš klojant laminuotą grindų dangą, po ja tiesiama putų polietileno plėvelė ir kelių milimetrų storio garsą izoliuojantis sluoksnis

Ritininės grindų dangos su vinilo paviršiumi dažniausiai vadinamos linoleumu, tačiau su tikruoju linoleumu jas sieja nebent panašus klojimo būdas. Tai elastinga danga ir pakankamai ilgaamžė, tačiau, kaip ir laminuotų grindlenčių atveju, ilgaamžiškumas priklauso nuo apsauginio sluoksnio storio.

Parketas ir medžio masyvo grindlentės – tai nesenstanti ekologiška klasika. Tokios grindys yra žymiai brangesnės už laminatą ir linoleumą, o jų įrengimas yra atsakingas ir labai kruopštus darbas. Jas neužtenka tik sumontuoti – būtinas šlifavimas, tarpų glaistymas, poliravimas, lakavimas. Tokias ilgaamžes grindis galima atnaujinti, jas peršlifuojant ir perlakuojant.

Kamštinė grindų danga yra elastinga, amortizuojanti, gerai izoliuojanti garsą ir šilumą bei tvirta. Ji ilgaamžė, pakankamai atspari drėgmei. Kamštinės dangos klijuojamos prie lygių paviršių specialiais klijais ir keliais sluoksniais lakuojamos.

Akmens masės ir keraminės grindų plytelės yra labai praktiška ir lengvai prižiūrima grindų danga virtuvėms, vonioms, dušo patalpoms bei tualetams.

HireLabasBau grindų betonavimo ir klojimo meistrai, turintys ilgametę šių darbų patirtį ir dirbantys su specialia, profesionaliems darbams skirta betonavimo ir įvairių grindų dangų klojimui įranga, kokybiškai kloja visas grindų dangas. Dirbame konkurencingomis rinkos kainomis.