Vinilinė grindų danga yra puikus kiekvieno būsto jaukaus interjero, estetikos ir praktiškumo derinys

Vinilinė grindų danga yra puikus kiekvieno būsto jaukaus interjero, estetikos ir praktiškumo derinys. Šių grindų dangos estetika – tai vinilinės dangos išvaizdos įspūdingas grožis, sukurtas šiuolaikinių technologijų pagal natūralų gamtos spalvų ir raštų pavyzdį. Tai įvairaus medžio, marmuro, akmens, keramikos ir kitų paviršių tekstūros atspalviai, atitinkantys net paties išrankiausio kiekvieno būsto savininko individualų skonį, vinilinės grindų dangos poreikius ir paskirtį.

Kokie yra vinilinių grindų privalumai?

Vinilinės grindys yra daugiasluoksnės, ypatingai tvirtos, atsparios, o šiais laikais dažniausiai ir visiškai nepralaidžios drėgmei. Vinilinės grindys yra gaminamos iš sintetinių medžiagų: stiklo pluošto, vinilo, plastifikatoriaus, ir kiekvienas šių grindų sluoksnis atlieka jam skirtą funkciją:

  • Viršutinis vinilinių grindų sluoksnis apsaugo grindis nuo išorės poveikių
  • Po juo yra dekoratyvus sluoksnis – dizainerių kūrybos ir išmonės atspindys
  • Centrinis sluoksnis, „atsakingas“ už vinilinės dangos patvarumą, tvirtumą, drėgmės ir garso izoliaciją
  • Tankaus stiklo pluošto sluoksnis, palaikantis stabilius vinilo dangos plokštės matmenis. (juk šitiek sluoksnių – kiekvienas turi savo šiluminio plėtimosi amplitudę. Kaip atrodytų vinilinė danga su „nesuvaldytais“ sluoksniais? Šiuolaikinės pažangios technologijos ir jų kūrėjai tobulai sprendžia ne tik vinilinių grindų estetiką, bet ir jų praktiškumą, vartojimo patogumą).
  • Apatinis sluoksnis, vinilinės dangos pagrindas, sukurtas atlaikyti fizinius smūgius, 100% izoliuoti drėgmę ir užtikrinti pačios plokštės ir jos formos stabilumą – kad neišsilenktų, neišsigaubtų, neišsikreivintų per tiek laiko, kiek būsto savininkai yra numatę naudotis šiomis puikiomis vinilo grindimis.

Ypač praktiškas vinilinių grindų privalumas yra universalumas. Virtuvei, voniai, miegamajam, valgomajam, svetainei – vinilinės grindys tinka visur vienodai puikiai. Šių grindų išvaizda taip pat tinka bet kur, nes galima pasirinkti norimą: medžio, keramikos, akmens plytelių, įvairiausių spalvų, atspalvių ir tekstūrų.

vinilinių grindų montavimas
Vinilinės grindys yra daugiasluoksnės, ypatingai tvirtos, atsparios ir nepralaidžios drėgmei

Palanku ir tai, kad vinilinės grindys yra pigesnės už tikrą akmenį ar medį ir jas lengviau prižiūrėti. Vinilinės grindys idealiai tinka virtuvėje ar vonioje, kur tikėtina ne kartą ir ne du bus kuo nors sulaistytos ir kitaip suterštos. Visais atvejais modernios kokybiškos vinilinės grindys, imituojančios medį ar akmenį, vizualiai gali beveik nesiskirti nuo tikrojo medžio, akmens bei kitų natūralių paviršių.

Vinilinių grindų trūkumų nėra daug. Vienu jų galima laikyti klijavimą – tai pakankamai sudėtingas procesas, ir nepatyrę žmonės visada padaro klaidų, kurias vėliau gali būti brangu ar neįmanoma pataisyti, neperklijuojant šių grindų iš naujo. Todėl įsigijus klijuojamas vinilines grindis, rekomenduojama grindų klijavimo darbą patikėti patyrusiems specialistams. Konstatuojame, kad įmonės HireLabasBau vinilinių grindų klijavimo meistrai yra patyrę ir savo darbą išmano puikiai.

Pažymėtina, kad ne visos vinilinės grindys yra klijuojamos, galima įsigyti ir tvirtinamų „click“ užraktu. Prieš perkant grindų plokštes svarbu išsiaiškinti, kokiu būdu jas reikia tvirtinti.

Kitas trūkumas, kad ilgai laikomos tiesioginėje saulės šviesoje, vinilinės grindys blunka ir keičia spalvą, todėl geriausia jų nekloti patalpose be jokių užuolaidų.

Kaip klijuojamos vinilinės grindys?

Vinilinių grindų klijavimas turi savo ypatumų. Pirmiausia, paviršius po jomis turi būti ypatingai lygus, nes grindys prie jo prisitaiko, ir visi nelygumai matysis. Klijuojamos vinilinės grindys gali būti montuojamos ant bet kokio lygaus, tvirto ir sauso paviršiaus: betono, cementinio ar gipsinio skiedinio pagrindo, OSB plokštės, faneros ar kito pagrindo. Jeigu pagrindas nėra itin lygus, jį reikia šlifuoti arba lyginti su specialiomis priemonėmis. Tvarkingai paruoštas vinilinių grindų klijavimo pagrindas yra nugruntuojamas giluminiu gruntu.

Sekantis ir svarbiausias žingsnis yra išlyginamojo mišinio liejimas. Nesvarbu, kad jūsų pagrindas vizualiai atrodo lygus – išlyginamąjį mišinį pilti yra būtina.

Vinilinės grindys yra jautrios šilumos pokyčiams, todėl prieš klijuojant būtina, kad jų temperatūra susilygintų su patalpos temperatūra. Tuo tikslu rekomenduojama atsivežus prieš klijuojant jas bent dvi paras palaikyti 18°–20° C patalpoje, kurios santykinis drėgnumas turėtų būti ne didesnis, kaip 60 %. Šildymą geriausia tam laikotarpiui išjungti, o atgal įjungti tik maždaug po trijų parų nuo grindų klijavimo.

Vinilinės dangos klijavimas – paviršius po jomis turi būti ypatingai lygus

Vinilinių dangų klijavimui naudojami klijai gali būti labai įvairūs, tačiau grindų gamintojai paprastai pateikia geriausiai jų grindims tinkančias klijų rūšis. Paprastai tai būna lanksčių dangų klijai. Ant pagrindo jie pilami ir išlyginami taip, kad susidarytų vientisas tolygus sluoksnis. Rekomenduojama pradėti klijuoti nuo patalpos centro link kraštų. Labai svarbu, kad klijų nepritrūktų kraštuose, todėl geriau klijais ištepti šiek tiek didesnį plotą, nei užims klijuojama vinilinė plokštė. Po klijavimo ir klijų pertekliaus pašalinimo iš siūlių, grindys yra presuojamos specialiu statybiniu volu. Tokiu būdu sutvirtinamas sukibimas bei pašalinami patekę oro burbuliukai.

Suklijavus vanilines grindis, rekomenduojama leisti klijams sustingti. Geriausia jų neplauti ir ant jų nevaikščioti bent dvi paras, tačiau galima ir šiek tiek ilgiau. Ir, kaip minėta, per tą laiką geriausia, kad išliktų ta pati tolygi 18°–20° C temperatūra.

Kokia yra vinilinių grindų priežiūra?

Kaip minėta, vienas iš vinilinių grindų privalumų – jos nereikalauja ypatingos priežiūros, yra atsparios ar visai nepralaidžios vandeniui. Vis gi jas prižiūrint derėtų vadovautis elementaria nuovoka. Kažką išpylus, svarbu tuoj pat išvalyti pirmiausia šlapiu skuduru, o vėliau – švelniai patrinti sausu ir, kol džiūsta, geriau šlapiu plotu nevaikščioti, kad „nepripėduoti“. Ypač svarbu saugoti, kad ant šių grindų nepatektų ir ilgesnį laiką nepasiliktų agresyvios arba jų valymui neskirtos medžiagos, pvz., rūgštys (actas ir panašiai).

Prieš stumdant baldus, po jų apačia tikslinga padėti tam skirtus padus ar kartono gabalus, kad grindys nesusibraižytų. Ant vinilinių grindų geriau nedėti guminių kilimėlių ir baldų su ratukais; juo labiau, tokių baldų dažnai nestumdyti. Vinilinių grindų nereikia ir nerekomenduojama vaškuoti.

Na ir aišku, nevaikščioti jomis tais pačiais batais, kaip lauke. Esmė – grindys ne tik priteršiamos tam kartui, bet iš lauko ant padų parneštos asfalto dulkės ar kitos cheminės medžiagos per ilgesnį laiką gali sugadinti grindų išvaizdą, pakeisti spalvą. Kaip ir daugelio kitos grindų dangos atveju, smėlis ar kitos mažos kietos dalelės, spaudžiamos tarp grindų ir padų, veikia tarsi švitrinis popierius ir gali nutrinti grindų paviršių. Į tai svarbu atkreipti dėmesį, siekiant palaikyti patalpoje švarą ir estetišką nenutrintų grindų išvaizdą.